1. kolo Středoevropské ligy

08.03.2015 09:59

 

 

Poslední únorový víkend pořádalo naše sdružení  v Hodoníně další ročník Středoevropské ligy. K tradičním účastníkům z Čech a Slovenska se přidali kvalitní hráči z Polska a Rakouska.

 

 

V pátek jsme začali turnajem družstev. Zde jsem nastoupil s Vláďou Tláskalem. Hrálo se dle nových pravidel IPTTC. Začínalo se čtyřhrou a poté následovaly dvě dvouhry (do teď se hrálo dvouhra, dvouhra, čtyřhra, dvouhra, dvouhra).

 

 

Ve tříčlenné skupině jsme si nejprve poradili s rakouským týmem. O postup z prvního místa jsme se pak potkali se slovenským týmem (Babela, Kližan). Ani zde jsme nezaváhali a mohli se připravovat na boje o medaili.

 

 

Ve finálové skupině šlo do tuhého. Nejprve na nás nastoupili opět Slováci (Riapoš, Meszárosz). Proti budoucím vítězům jsme neměli šanci. Prohráli jsme. V posledním zápasu na nás čekala česká dvojice (Zmrzlý, Kadlík). Bohužel ani na ně jsme nenašli tu správnou taktiku a čekala nás opět prohra. I když to ve finálové skupině dopadlo bledě, odvezli jsme si díky výhře základní skupiny alespoň třetí místo.

 

 

 

Soutěž jednotlivců obsahovala tři skupiny po šesti a jednu pětičlennou. Mě los zařadil do šestičlenné. Ze skupiny postupovali tři hráči do K.O. systému a zbytek dolů do útěchy (také K.O.). Prokousat se skupinou nebylo jednoduché, ale podařilo se. Po výhře nad Ludrovským (SVK), který je i mým soupeřem na mezinárodních turnajích pořádaných IPTTC a stále se lepšícím Trávníčkem (CZE), bylo jasné, že mám postup jistý. Pěkný zápas proběhl s Polákem Lisem, který je postižený o dvě skupiny méně (TT4). Bohužel lépe pro něho.

 

 

Důležitá byla výhra nad Ludrovským. Hlavně proto, že je to můj soupeř na ostatních turnajích.

 

 

V pavouku se mi moc nedařilo a po prohře s Meszároszem (TT4) pro mě turnaj skončil.

 

 

Příjemné zakončení turnaje proběhlo v místní hospodě U Rebela. Již tradičně zahrála kapela SAVANA & RADOST. Druhé kolo ligy proběhne ve slovenské Bratislavě.