Zpráva z turnaje Středoevropské ligy

15.05.2014 22:37

Ve dnech  25. a 26.4 proběhl v Hodoníně turnaj Středoevropské ligy. Bohužel se liga kryla s turnajem českého poháru v Mohelnici. Letos obhajuji prvenství v Otto Bock Českém poháru a potřebuji body. Na druhou stranu, v Hodoníně byla vyšší úroveň hráčů. Vzhledem k turnajům ve Slovinsku, Slovensku a MČR v Ostravě, které v květnu absolvuji. Byl rozhodně přínosnější právě turnaj v Hodoníně.

V plánu byla nejprve soutěž jednotlivců. Hrálo se skupinovým systémem.

4.

Do první skupiny mi los přidělil dva dobré hráče, se kterými jsem se „pral“ o postup. Největší boj byl hned v prvním zápase, kdy jsem narazil na Žáka. Za poslední tři roky herně trochu vyrostl. Za stavu 2:2 na sety jsem se v pátém setu začal více soustředit na příjem, servis a přesný pink na rameno. Vyplatilo se, zápas jsem vyhrál.

Další zápas s Martinem Ludrovským se odehrával spíše pod Martinovou taktovkou. Statisticky jsem na tom byl lépe (v 2012 a 2013 4:1 pro mě). Bohužel pro mě, Martin změnil potahy s velmi specifickými vlastnostmi. V průběhu zápasu jsem zkoušel stále něco vymyslet, ale bohužel to nestačilo a zaslouženě jsem prohrál.

Poslední zápas ve skupině už nebyl tak těžký. Proti Barbierikovi, který má poměrně dost vysoké postižení jsem vyhrál a čekal jsem na los, který mi určí soupeře v semifinálové skupině.

2.

V semifinálové skupině to bylo už o poznání těžší.

V prvním zápase s Petrem Mihálikem jsem neměl šanci. Je o mnoho lepší a zkušenější (jo a je to levák :-)) Těší mě alespoň jeden set, který jsem uhrál v Mihálikově slabší chvilce.  V dalších setech zařadil Petr dvojku a bez problémů vyhrál.

V druhém zápase jsem si věřil. Hrál jsem proti Jardovi Hadravovi, kterého jsem v Klatovech porazil. Bohužel, Jarda byl proti. Nebyl to špatný zápas, ale stále se musím učit. Hlavně se soustředit. Prohrál jsem  a mé vyhlídky na postup do finálové skupiny se vzdálili.

Naštěstí pro mě Jarda v dalším zápase prohrál s Janem Riapošem a pokud ho porazím, budeme ve skupině tři, kteří mají dvě prohry. Bude se tedy počítat skóre.

Do posledního zápasu jsem nastoupil s myšlenkou, že naděje umírá poslední. Musím vyhrát nejhůře 3:1. Podařilo se. Riapoše jsem porazil bez ztráty setu a postoupil do finálové skupiny.

4.

Ve finálové skupině bylo jasno. S Mihálikem jsem prohrál už v semifinálové skupině, Rendu Tauše prostě neporazím. Pokud chci pomýšlet na medaili. Musím "klepnout" Fandu Glazara. Je to velmi dobrý hráč a zkušenější. Občas se mu daří a porazí i Tauše.  Na druhou stranu i mě se občas daří a když má Fanda slabší chvilku i já mohu vyhrát.

Jako v minulém roce se to podařilo. Vyhrál jsem těsně  3:2. Bronz z jednotlivců putuje ke mně do polic :-).

Nebyl to ale jediný bronz. Druhý den proběhla soutěž čtyřher, do které jsem s Rendou nastoupil i s cílem tréninku na MČR a MS kde spolu budeme hrát družstva.

Ve čtyřhrách jsme prohráli až v semifinále. O bronz jsme pak vyhráli nad dvojicí Ludrovský - Riapoš.