Hostoval jsem za Cheb

06.08.2016 14:11

 

ve dnech 1. a 2.6. proběhlo v Jilemnici MČR klubů. Pořadatelem byl Euro-Club Handicap z.s. Ubytování pak bylo zajištěno na Obchodní akademii v Jánských Lázních.

 

 

Vyhlášeny byly dvě soutěže. Obě se hráli bez rozdílu postižení.

 

První byl Open. Byl jsem nasazen jako jednička, proto jsem měl první kolo volné a nastoupil až v osmifinále. Zde jsem relativně hladce prošel přes ostravského Gronycha. Ve čtvrtfinále to byl Trávníček z Brna. Tady mi už teklo do bot, ale prošel jsem až do semifinále. Tady mě zastavil Hadrava ze Sokola Lhůta. Hrál jsem tady ještě o konečné umístění. Proti dalšímu zástupci Sokola Lhůta, Svatošovi. Zápas jsem vyhrál a bral bronz.

 

Hlavní byla soutěž klubů. Každý klub postaví družstvo složené ze tří hráčů. Družstvo, které má pouze dva hráče může doplnit tým hráčem z jiného oddílu, ale podmínkou je, aby hráli alespoň dva hráči z jednoho. Takhle jsme to měli minulý rok. Hrál jsem s Tomášem Přibylem. Renda Tauš neměl zájem se turnaje zúčastnit a tak jsme si vypůjčili Petra Svatoše ze Sokola Lhůta. Vzhledem k tomu, že se letos nemohl Tomáš ze zdravotních důvodů zúčastnit a Renému se opět nechtělo, neměl liberecký oddíl na turnaji zastoupení. Je to škoda, zvlášť protože jsme každý rok hráli o titul. Musel jsem si tedy hledat oddíl abych se mohl zúčastnit. Dohodl jsem se tedy s Tomášem Harantem a Jirkou Suchardou a reprezentoval město Cheb.

 

Nejprve se hrálo ve skupinách o následné nasazení v pavouku. Protože jsem ještě s klukama nehrál nevěděli jsme jak postavit čtyřhru, která se v dalších zápasech ukázala jako klíčová. První zápas hrál čtyřhru Jirka a druhý Tomáš. Nejprve jsme mysleli, že čtyřhry budu hrát s Jirkou, ale po „zkušebních“ zápasech to byl Tomáš. Toto rozhodnutí bylo klíčové. Ve skupině jsme byli druzí. Postupně jsme došli až do semifinále. Zde jsme potrápili brněnský tým, ale na vítězství to nestačilo. Hráli jsme tedy o třetí místo. Proti Ostravě se opět potvrdilo, že čtyřhra je důležitá. Nejprve jsme prohrávali 0:2, ale povedlo se díky taktice a disciplíně Tomáše čtyřhru vyhrát. O vítězná utkání jsme se tahali až do stavu 5:4. O vítězství hrál Jirka a v napínavém zápase vyhrál 3:2. Uhráli jsme tedy bronzové medaile.

 

 

Z turnaje jsem měl velmi dobrý pocit. Prohrál jsem pouze dva zápasy a zvládl několik napínavých koncovek.

 

Další turnaj proběhne v polském Tarnobrzegu.